top of page

Sobota 30.09.2023 | PreZero Arena Gliwice hol C

Sukkot 2023 -
Cały dzień chwały!

Miejsce

PreZero Arena Gliwice.
ul. Akademicka 50

Hol C

Termin

30.09.2023 (sobota)
godz 10.00 - 22.30

Parking

 Darmowy parking
na
 terenie
obiektu. 

 

Dojazd

Samochodem z centrum Gliwic ok 7 min
MAPA DOJAZDU

Wejście na wydarzenie jest darmowe, nie prowadzimy sprzedaży biletów.
Jeśli jednak chcesz wesprzeć wydarzenie kliknij tutaj. Dziękujemy!

Spotkajmy się na Sukkot!

Serdecznie zapraszamy, aby jako wierzący z naszego miasta i regionu wspólnie przeżywać Biblijne Święto Namiotów (Sukkot)! Chcemy, aby był to czas pełen uwielbienia Jezusa, świętowania, czytania Słowa, jak również głębszego zrozumienia czym jest Sukkot i jakie jest prorocze znaczenie tego czasu dzisiaj. Bóg zaprasza nas na swoje święta, chciejmy przyjąć Jego zaproszenie i zgromadzić się razem w tym czasie!

Czym jest Święto namiotów?

Jest to ostatnie święto Biblijnego roku liturgicznego, trwa 7 dni z czego pierwszy i ostatni dzień to uroczysty Szabat. Kończy zarówno okres świąt jesiennych jak i roczny cykl świąteczny. Święto bierze swoją nazwę z powodu szałasów, które Izrael miał przygotować na pustyni, w których miał przebywać i świętować w tym czasie. Słowo określające namiot to z hebrajskiego sukka, które oznacza okrycie lub schronienie. Do dzisiaj w Izraelu buduje się takie symboliczne szałasy gdzie świętują całe rodziny.

 

Sukkot przypomina nam, że nasza jedyna nadzieja jest w Bogu. Nasze zaopatrzenie, bezpieczeństwo, schronienie jest w Nim. Namioty mają też przypominać nam wyzwolenie z niewoli Egiptu, który jest symbolem grzechu i niewiary. Podczas naszej codziennej „wędrówki po pustyni” jedyną naszą nadzieją i schronieniem jest Pan. Człowiek nie jest w stanie przetrwać duchowej bitwy o własnych siłach. Bóg jest tym który nas zaspokaja, w Nim znajdujemy schronienie, On jest naszym namiotem.

Prorocze znaczenie

Święto Sukkot jest proroczą zapowiedzią ponownego przyjścia Jezusa oraz końca królestwa tego świata – żniwa końca czasów. Jezus naucza o tym w ewangelii Mateusza 13, 38-43. Sukkot wskazuje na naszego Pana, który jest Namiotem Wiecznym – niezniszczalnym schronieniem, zaopatrzeniem, bezpieczeństwem. Jest to czas wielkiej radości i świętowania, że Bóg jest pośród nas!

Image by Brooke Lark

Modlitwa miasta

Czas Sukkot to święto radości, święte zgromadzenie gdzie chcemy spotkać się z Bogiem. Przez cały dzień planujemy wspólnie modlić się, uwielbiać Jezusa i świętować! Wieczorem zapraszamy na nauczanie Pastora Henryka Wieji w temacie świętaoraz wieczorne uwielbienie, które poprowadzi
Mate.O i Pieśniopisarze


Cieszymy się, że w
 tym roku miejscem naszego spotkania będzie PreZero Arena Gliwice - to największy "namiot" jaki udało nam się przygotować. Spotkajmy się w tym dniu i stańmy razem jako Kościół naszego miasta i regionu!

Co mówi do nas Słowo Boże?

Księga Kapłańska (3 Mojżeszowa) 23: 39-42

Tak więc piętnastego dnia siódmego miesiąca, kiedy zbierzecie plony ziemi, będziecie obchodzić święto Pana przez siedem dni. Pierwszego dnia jest uroczysty szabat. Ósmego dnia także uroczysty szabat. Weźcie sobie pierwszego dnia owoce pięknych drzew, liście palmowe, gałązki gęstych drzew i wierzb nadrzecznych. Będziecie się weselić przed Panem, Bogiem waszym, przez siedem dni. Będziecie obchodzić to święto dla Pana co roku przez siedem dni. To jest ustawa wieczysta dla waszych pokoleń. W siódmym miesiącu będziecie je obchodzić. Przez siedem dni będziecie mieszkać w szałasach.

Zachariasz 14: 16-19
Wszyscy ci, którzy ocaleją spośród wszystkich ludów, biorących udział w wyprawie na Jerozolimę, rokrocznie pielgrzymować będą, by oddać pokłon Królowi - Panu Zastępów - i obchodzić Święto Namiotów. A te z ludów ziemi, które nie pospieszą do Jerozolimy oddać pokłon Królowi - Panu Zastępów - będą pozbawione deszczu. A jeśli lud Egiptu tam się nie wybierze i tam się nie pokaże, spadną na niego nieszczęścia, jakimi Pan doświadczy narody, które nie przyjdą na obchód Święta Namiotów. Taka więc kara spotka Egipt i wszystkie narody, które nie pójdą na obchód Święta Namiotów."

Psalm 27:4-6:
O jedno prosiłem PANA, o to też zabiegam, By mieszkać w Jego domu po wszystkie moje dni,
Oglądać piękno PANA i w Jego świątyni czekać na odpowiedź. Bo On w dniu niedoli schowa mnie w swym szałasie, Ukryje w zaciszu swojego namiotu — On mnie postawi na skale. Wtedy podniosę głowę Ponad wrogów, którzy mnie otaczają. Wśród okrzyków radości w Jego namiocie złożę ofiary, Dla PANA będę grał i dla Niego śpiewał."

Jana 7: 37-40
W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu Święta Namiotów, Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza. A  powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był ⟨dany⟩, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony. A wśród słuchających Go tłumów odezwały się głosy: Ten prawdziwie jest prorokiem."

Harmonogram

Sesja 1 10.00 - Uwielbienie i wstawiennictwo

Sesja 2 11.15 - Uwielbienie i wstawiennictwo

Sesja 3 12.30 - Uwielbienie i wstawiennictwo

Sesja 4 13.45 - Uwielbienie i wstawiennictwo

Sesja 5 15.00 - Uwielbienie i wstawiennictwo

Sesja 6 16.15 - Uwielbienie i wstawiennictwo

17.10 - Przerwa techniczna

19.00 - nauczanie: Prorocze znaczenie Sukkot – Pastor Henryk Wieja

20.00 - uwielbienie wieczorne - Mate.o i Pieśniopisarze (liderzy uwielbienia i muzycy z całej Polski!)

21.30 - Świętowanie Agape

22.30 - Zakończenie 

Zaproszeni goście

IMG_7026_edited.jpg

Pastor Henryk Wieja
Jest znanym mówcą konferencyjnym, od wielu lat głosi z mocą Słowo Boże, wyjaśniając hebrajski kontekst naszej wiary. Jego wyjątkowy głos na długo zachodzi w pamięć. Do jego pasji należy promowanie zdrowego stylu życia, nauczanie o budowaniu dobrych relacji z Bogiem i z ludźmi oraz wzmacnianie więzi małżeńskich i rodzinnych. Założyciel i lider Chrześcijańskiej Wspólnoty „Życie i Misja” z Ustronia. Na co dzień lekarz medycyny, założyciel Ośrodka Medycyny Prewencyjnej i Opieki Kompleksowej w Ustroniu. Autor wielu książek.

Mate.O i Pieśniopisarze
Niezwykły i namaszczony lider uwielbienia, kompozytor, autor tekstów, wokalista fotograf. Muzyki Mate.O, nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy, rocka, folku, indie, jazzu, rhytm&bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne utwory,
z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły
 wielu  odbiorców w całym kraju.
To dla nas wielka przyjemność, ale również przywilej,
że będziemy mogli w tym roku gościć Mate.O razem
z
Pieśniopisarzami. Jest to grupa autorów tekstów, liderów uwielbienia i muzyków z całej Polski, którzy gromadzą się by pisać nowe pieśni na nowe czasy!

Przeczytaj więcej na www.piesniopisarze.pl

piesniopisarze-portret 3-Rufio.jpg
mch2022_foto.jpg

Sukkot 2023 - cały dzień chwały!

Aby to mogło się wydarzyć

Potrzebujemy Twojej pomocy

Chcemy, aby Miasto Chwały było naszym wspólnym dziełem, uwielbieniem Boga na poziomie miasta jak i regionu. Naszym świętowaniem, ale też ofiarą z czasu, którą możemy złożyć Bogu pod stopy.

Tak jak w poprzednim roku, tak i teraz pracujemy nad tym,
aby Sukkot 2023 jako całodniowe
wydarzenie było
przygotowane w najlepszy możliwy sposób. Aby tak się stało potrzebujemy Twojego wsparcia. Jeśli to co robimy jest dla Ciebie ważne, kliknij
w przycisk poniżej i dowiedz się
jak można pomóc.

bottom of page